Vodácký Ráj

Půjčovna paddleboardů - test centrum TAMBO


Paddleboardy TAMBO máte možnost u nás nejen koupit, ale i řádně otestovat, či si je zapůjčit k projížďce, nebo dokonce na celou Vaši dovolenou. K zapůjčení máme různé nafukovací plováky, které prodáváme a několik druhů pádel.

Naše základna se nachází kousek od centra a to na adrese:
Vodácký Ráj, Císařská louka 27, Praha 5 - Smíchov, 150 00, T.: 603 441 272

Podrobnější informace kde sídlíme a jak máme otevřeno najdete ZDE.

Tuto půjčovnu přímo provozuje Vodácký Ráj a v případě zakoupení boardu po vyzkoušení Vám bude půjčovné ODEČTENO z prodejní ceny.

Cena v Praze na Vltavě je 315 Kč (1 až 4 h) a 450 Kč (celý den).
V ceně setu je nafukovací plovák TAMBO, pádlo, popř. pumpa, dle potřeby vesta.


AKCE LÉTO - 1,5 hod za 250 Kč, od PO do PÁ v době od 10 do 18 hod. Kód pro slevu je "akceléto", rezervace předem je nůtná!

Prosíme všechny zájemce, aby se snažili plánovat si vyjížďky tak, aby se vraceli do 18 hod.

Vícedenní půjčovné je účtováno dle ceníku. Viz tabulka:

1 až 4 h 1 den 2 dny 3 dny 4 dny 5 dnů 6 dnů 7 dnů
315 Kč 450 Kč 900 Kč 1 350 Kč 1 400 Kč 1 750 Kč 2 100 Kč 2 450 Kč

Kompletní ceník lodí, raftů, kajaků a paddleboardů najdete v ceníku ZDE

Objednávku si můžete udělat předem na tel.: 603 441 272 nebo přes formulář ZDE

Přejeme Vám mnoho krásných zážitků na vodě !Paddleboarding a TAMBO SUP


Paddleboarding
neboli Stand Up Paddling, zkráceně SUP je znovuobjevený adrenalinový sport, při kterém jezdec na prkně podobném surfovému longboardu používá k pohybu vpřed dlouhého pádla. Paddleboarding je sportem, při kterém člověk rovnoměrně zapojuje celé tělo, zlepší smysl pro rovnováhu a fyzickou kondici. Podle lékařských studií při pádlování dochází k zapojení velké skupiny svalů od lýtkových na nohou, přes zádové a šikmé břišní, až po všechny svaly na rukou.  Navíc se jedná o aerobní sport, je to tedy zdravé pro srdce i plíce. Paddleboard si užije každý a nezáleží na věku a výkonosti.


Něco málo z historie české firmy TAMBO SUP, konstrukcí paddleboardů, materiálů atd.:


Paddleboardy TAMBO jsou vyvíjené v ČR
. Paddleboardy TAMBO jsou vysoce kvalitní plováky, které jsou odolné, stabilní, rychlé a přitom cenově dostupné.
 
Určitě se jede lépe na plováku, na kterém není třeba spousty námahy při pádlování, a přitom se nemusíte při každém záběru obávat pádu do vody, jako na dlouhých a úzkých závodních plovácích. Právě takové plováky pro Vás máme pod značkou TAMBO.
 
Plováky TAMBO si vybrali jako závodní zbraně i mistři Evropy - Lofer 2016 Honza Rott a Iva Dundová.
 
Naším zaměřením jsou především allroundové plováky pro každého. Paddleboardy vhodné jak pro začátečníky na hladké vodě, tak pro profíky na vlnách nebo divoké vodě. Výbornou klouzavost a stabilitu dosahujeme jedinečným tvarem s dostatečnou šířkou, správným průhybem, nízkou hmotností a tuhou konstrukcí. Naše paddleboardy lehce kloužou po hladině, jízda s nimi je snadnější, tedy i rychlejší a zábavnější.
 
Pro konstrukci našich SUP paddleboardů používáme "dropstitch" materiál nejnovější generace ESD a nejvyšší kvality. Díky tomu lze plováky nafukovat až na 25 PSI, přičemž dostatečný a námi doporučený tlak je 18-20 PSI. Dropstitch je vnitřní nosná konstrukce plováku, která se sestává z tisíců vláken propojující palubu a dno. Každé vlákno má svojí pozici a nosnou funkci.
 
ESD je novou generací dvouvrstvé konstrukce dropstitch, na kterou jsme měli samé pozitivní ohlasy. Materiál je lehčí a tužší než tradiční konstrukce díky prolaminování jedné vrstvy. SUP můžete přejet i autem, aniž by došlo k jeho poškození. Mechanické poškození a propíchnutí plováku je téměř vyloučené. I díky intenzivnímu provozu v několika půjčovnách můžeme říci, že životnost takového materiálu je určitě několik let.

WOW - pro modelový rok 2021/22 jsme nahradili současný top materiál ESD novým, o něco tužším a o mnoho lehčím materiálem woven machine dropstitch, který jsme nazvali WOW. Neboť je to to první, co si pomyslíte, když se vám dostane plovák pod ruce.

ECO konstrukce TAMBO SUP plováků je jednovrstvá. Tyto plováky nemají vrchní vrstvu PVC. Nová generace dropstitch materiálů má ale takové vlastnosti, že tuhost plováku je srovnatelná s vícevrstvými plováky jiných značek. Díky vyšší tloušťce plováků ECO jsou dostatečně tuhé i pro statné jezdce, ale TAMBO ECO ocení zejména lehčí jezdci. Jejich hlavní výhodou je o zhruba 20% nižší hmotnost a nižší cena ve srovnání s vícevrstvou konstrukcí.

EXCLUSIVE - naše nová konstrukce paddleboardů. Plováky této konstrukce jsou vhodné zejména pro jezdce, kteří rádi cestují letadlem a nedovedou si svoji dovolenou už představit bez paddleboardu.


O NÁS


Paddleboarding je nejen naší prací, ale hlavně zábavou a životním stylem.

Jako vůbec první jsme do ČR začali dovážet plováky pro SUP – Paddleboarding a to od značek STARBOARD a RED. Český trh se velmi brzo vyprofiloval jako ideální pro nafukovací plováky, proto jsme zaměřeni převážně na tento typ paddleboardů.

Vzhledem k naší mnoholeté praxi a zkušenostem závodníků na hladké i divoké vodě a zároveň dovozců dvou hlavních značek ve světě paddleboardingu, jsme v průběhu let vyzkoušeli desítky nafukovacích plováků. Získané zkušenosti jsme přenesli do výroby plováků vlastní značky TAMBO. Stovky prodaných plováků a tituly mistra a mistryně Evropy na divoké vodě Lofer 2016 dokazují, že jsme se vydali správným směrem.

Patrik Hrdina

Dvojnásobný účastník OH ve windsurfingu, Mistr Evropy a devíti násobný Mistr republiky ve windsurfingu. Jako historicky první dovezl do ČR první pevný SUP – paddleboard i první nafukovací SUP – paddleboard. Paddleboarding vyzkoušel poprvé v roce 2006, od roku 2010 tento sport provozuje na sportovní a následně i na závodní úrovni. Jeho prémiovou disciplínou jsou maratony, kde se umísťuje na předních pozicích, avšak jezdí i závody na divoké vodě.

Patrik je product manager nafukovacích plováků Tambo a testovacím jezdcem pádel Tambo.

Honza Rott

Mistr Evropy v SUP-crossu na divoké vodě - Lofer 2016.

Několikanásobný medailista z mistrovství republiky ve windsurfingu. Paddleboardingu se věnuje od roku 2010. Prémiovou disciplínou jsou závody na divoké vodě, kde se umísťuje na nejvyšších pozicích.

Honza je product manager pádel Tambo a testovacím jezdcem plováků Tambo.

Patrik a Honza začali spolupracovat na začátku sezony 2011 a v roce 2012 založili obchodní společnost Direct solution s.r.o., která se zabývá dovozem paddleboardů. Věnují se také podpoře paddleboardingu jako sportu a tak nechybí prakticky na žádném společném splutí, nebo závodech.

Od roku 2015 mají v nabídce vlastní plováky, pádla a doplňky pod značkou TAMBO SUP.

Motto:

Live easy, paddle hard!

V případě, že naleznete chyby, upozorněte nás prosím emailem. Obrázky mají pouze informativní charakter, barevné provedení nemusí odpovídat skutečnosti. Technické specifikace a popis produktů je převzat od výrobce nebo dovozce, za případné chyby neneseme zodpovědnost. Děkujeme za pochopení.

KONTAKT: Císařská louka 27, Praha 5 - Smíchov, tel.: 603 441 272, 257 215 439, mail: info@vodackyraj.cz, www.vodackyraj.cz